Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stavební práce > Fasády od nás

Fasády od nás

Pokud šaty dělají člověka, pak fasáda dělá dům. Fasáda domu je první věc, která člověka zaujme, ale nejen proto je třeba věnovat jí dostatek pozornosti. Je škoda postavit drahý dům s fasádou, která se nehodí k oknům a neladí se stylem domu.

U fasády však nejde jen o vzhled. Mezi její důležité vlastnosti patří odolnost proti srážkám, propustnost vodních par ven z domu, tepelná ochrana a ochrana proti povětrnostním vlivům.

Proto vám s výběrem fasády domu rádi pomůžeme a vybereme nejvhodnější řešení. Poradíme si s novostavbami i se staršími domy, které trápí problémy s vlhkostí.

Používáme jen kvalitní produkty

Pokud jde o výrobce, pracujeme v případě zateplených i nezateplených fasád výhradně s omítkami od firem Hasit nebo Maxit . Složení vybíráme takové, jaké se nejlépe hodí k danému nosnému zdivu.

Co se týká vlastního izolantu u zateplených fasád, používáme:

  • bílý polystyren,
  • šedý polystyren,
  • extrudovaný polystyren,
  • minerální vlnu.

Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody. Minerální vlna je obecně prodyšnější než polystyren, ale je o něco dražší. Šedý polystyren, který má v sobě příměs grafitu, dosahuje lepších tepelně-izolačních parametrů než bílý polystyren, který je však levnější.

Extrudovaný polystyren, který má výborné tepelně-izolační vlastnosti, ale i další výhody. Jen minimálně nasáká a je zvláště odolný proti zemině, hmyzu a hlodavcům. To se hodí především pro izolaci spodních částí staveb.

Pro lepení a stěrkování vrchní omítky používáme produkty od firem Weber, Caparol a Quick mix. Na vrchní strukturované omítky doporučujeme použít výrobky na bázi silikonu či silikátu. A doplňky jako lišty, výztužné tkaniny a hmoždinky používáme od firmy HPI.

Hledáte firmu, která dá vašemu domu krásnou tvář? Ozvěte se nám.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů