Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stavby na klíč > Bungalov – moderní bydlení

Bungalov – moderní bydlení

Pokud přemýšlíte nad tím, že dozrál čas na postavení vysněného domu, jistě vás napadla možnost stavby bungalovu. Zde zjistíte, co všechno tento přízemní dům obnáší, se všemi výhodami i nevýhodami.

Bungalov poznáme především podle toho, že jde o jednopodlažní dům pravidelného půdorysu. Díky tomu je vhodný nejen pro seniory, ale i pro mladé rodiny s dětmi. Na schodech do patra totiž pravidelně dochází k úrazům a zvolíte-li místo patrového domu přízemní, předejdete nepříjemným zraněním.

Přízemní dům uleví i lidem, kteří si na schodech dávají pozor. Zbaví se totiž problémů s vynášením věcí a neustálým pobíháním z patra do patra.

Bydlete rychle a úsporně

Bungalov je ideální řešení pro zájemce o rodinné domy, kteří chtějí bydlet rychle. Tento typ stavby je jednoduchý, protože vychází z historicky ověřených postupů, které mají své kořeny už v koloniálním období. Jde o praktické využití prostoru spojením centrálního obytného prostoru s okolními užitnými místnostmi.

Dnes se už vychází z požadavků majitelů, kteří si rádi k bungalovům přidávají verandy a terasy. Díky nim propojí okolní zeleň s domovem.

Výhody bungalovu

Pokud se rozhodnete, že místo patrového rodinného domu postavíte bungalov, získáte hned několik výhod:

  1. Rychlost stavby
  2. Flexibilita dispozice
  3. Propojení s přírodou
  4. Snadný pohyb po domě
  5. Úspora při vytápění
  6. Snadná údržba střech, okapů a dalších v budoucnu

Především poslední bod je důležitý pro zájemce, kteří si chtějí postavit dům, ve kterém plánují pohodlně žít i ve stáří.

Nad čím se před koupí bungalovu zamyslet?

Je třeba říct, že bungalov nemá jen fanoušky. Někdo mu vyčítá nedostatek úložných prostor, protože chybí půda. Jiným třeba nevyhovují vysoké nároky na zastavěnou plochu. A kromě toho je dobré si předem zjistit, zda vám úřad povolí na daném pozemku přízemní dům postavit. Pokud vás přece jen více oslovuje patrový dům, podívejte se, jak vám dokážeme pomoci.

Tyto problémy však nejsou nijak zásadní, protože v současnosti si skoro polovina našich zákazníků vybírá právě stavbu typu bungalov.

Patříte k nim i vy? Ozvěte se nám a my váš vysněný bungalov postavíme.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů